RTL IKSŽ, nejlepší univerzitní TV studio v Evropě

V Rozhlasové a televizní laboratoři IKSŽ došlo před zahájením zimního semestru ke kompletní výměně technologií a vybavení studia. Patří mezi ně nový redakční systém Dalet, nové vybavení počítačové učebny, novou režii Tricaster IP serie, ve které lze používat virtuální studia, klíčování, živé vstupy z exteriéru, skypové hovory, streamování na Facebooku i YouTube apod.

V RTL odhlučnili všechny dveře ve studiu, v ateliéru vyměnili kamery za nové profesionální HD kamery, pořídili velkoplošnou obrazovku vedle moderátora a během podzimu se vymění i moderátorský stůl a pozadí studia. Pro rozhlasovou část pořídili 4 profesionální studiové mikrofony. Doplnili též kamerový park - k dispozici nyní budou 3 páskové a 9 kartových kamer ve 3 různých kategoriích.

Součástí nového redakčního systému je též provázání s ČTK, možnost tvorby interní tiskové agentury, střih příspěvků se odehrává přímo v redakčním systému a studenti budou mít k dispozici další místnost se třemi střižnami. Ta se nachází mimo prostory RTL a díky tomu budou moci pracovat na svých cvičeních i v době, kdy je hlavní učebna zabraná.

Inovace se promítá i do výuky. Například Robert Záruba k tomu říká: „Po 21 letech měním plán výuky Sportovní TV žurnalistiky. Nové vybavení studia RTL nám postupně umožní víc praktických cvičení, zaměření výuky na přípravu a výrobu zpravodajských segmentů – reportáží a obrazových zpráv.“

Všechny novinky ze života RTL je možné sledovat na jejich facebookovém profilu.

Tisková zpráva ze slavnostního otevření RTL 12. listopadu 2018