Rozpravy o českých médiích - Právo na informace vs. právo na soukromí

Právo na informace vs. právo na soukromí

Rozpravy o českých médiích - Právo na informace vs. právo na soukromí

Dá se v době sociálních médií mluvit o soukromém životě? Za jakých okolností mohou být soukromé záležitosti zveřejněny novináři? Jak se liší americké „právo nebýt obtěžován“ (right to be left alone) od evropského „práva být zapomenut“ (right to be forgotten)?

Na tyto a další otázky se budou hledat odpovědi na dalších Rozpravách o českých médiích, které se konají ve čtvrtek 12. prosince 2017 od 17:00 na Hollaru (místnost č. 215). Debata bude probíhat v angličtině.

Diskutovat přijdou:

• Mark Neužil z Katedry komunikace a žurnalistiky Univerzity Sv. Tomáše (Minnesota, USA)
  • Janek Kroupa z Českého rozhlasu

Moderuje Alice N. Tejkalová z IKSŽ.

Rozpravy o českých médiích pořádá Institut komunikačních studií a žurnalistiky už od r. 2012, mediálními partnery jsou EJO a PRESSpektivy (Český rozhlas). Více o projektu na webu Rozprav.

Debata bude streamována na Youtube kanál, kde ji můžete zhlédnout i zpětně.

Více informací najdete v události na Facebooku.