Uctění památky Jana Palacha v Karolinu

palach

Uctění památky Jana Palacha v Karolinu

Přijďte si spolu s akademickou obcí připomenout osobnost statečného studenta FF UK, od jehož smrti uplyne 19. ledna již 49 let a který by v letošním srpnu oslavil 70. narozeniny.

Janu Palachovi, jenž se na protest proti srpnovému vstupu vojsk Varšavské smlouvy v lednu 1969 demonstrativně upálil, se přijdou v pátek 19. ledna v 9:45 hodin poklonit zástupci studentské a akademické obce v čele s rektorem Univerzity Karlovy, profesorem Tomášem Zimou. Součástí piety bude položení kytice, zažehnutí svíček a tichá vzpomínka. Pieta se koná v pátek 19. ledna 2018 od 9 do 16 hodin v areálu Karolina, v prostorách tzv. Husova dvorku, tedy na autentickém místě, kde byla v lednu 1969 vystavena rakev s Palachovými ostatky.

Doprovodný program v předchozích dnech:

15.1. od 19:00

Básnický večer / Cafe Kampus; Náprstkova 10

16.1. od 17:00

Pietní akt / u Palachova pomníku na náměstí Jana Palacha; budova FF

17.1. od 19:00

Proměny společnosti mezi reformami a normalizací: Dubček - Palach - Husák; vystoupí Vítězslav Sommer a Kristýna Andělová (Ústav soudobých dějin AV), Petr Blažek (Ústav pro studium totalitních režimů) a Matěj Metelec (A2larm). Moderuje Adéla Gjuričová (Ústav soudobých dějin AV) - panelová diskuze / FF místnost P200

18.1. od 19:00

promítání filmu Žert / FF místnost P200, poté pietní akt za ostatní živé pochodně / Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha; Alšovo nábřeží.

Program připravila Studentská rada Filozofické fakulty UK.