Kariérní nabídky

Kariérní tipy a kontakty na poradce

Tipy, návody a nápady

Pinterest

 

Poradci

Kariérní poradce UK

Kariérní poradce IES FSV UK

Podpořeno projektem Zvýšení kvality vzdělávání na UK a jeho relevance pro potřeby trhu práce. Reg. číslo: CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002362

OPVVV

Datový analytik / Datový novinář

Portály datové žurnalistiky Česko v datech a Evropa v datech nabízejí pozici datového analytika na plný úvazek. Místem výkonu práce je Praha. Nástup od 1. listopadu 2018 či dříve.

Pozice je vhodná i pro absolventy nebo studenty vyšších ročníků, kteří mohou práci věnovat dostatek času. Vedle schopnosti vyhledávat a zpracovávat statistické údaje je potřebná znalost angličtiny. Znalost dalších jazyků a orientace v ekonomických tématech jsou výhodou.

V případě zájmu zašlete svůj životopis společně se stručným motivačním dopisem na adela.denkova@evropavdatech.cz.

Stáž do newsroomu Economia

Mediální dům Economia a.s. nabízí studentům stáže v rámci Economia Talent programu v různých odděleních redakce Hospodářských novin a webech Aktuálně.cz a iHned.cz . Jedná se o tříměsíční stáž (říjen - prosinec 2018). 

Nabídka stáží

Nabídka je určena zejména pro studenty magisterského studia, obor žurnalistika je výhodou. V případě zájmu zašlete životopis, krátký motivační dopis a ukázky své práce. 

Nabídka práce

KOTRA, organizace pro podporu obchodu a investic vlády Jižní Koreji, hledá na poloviční úvazek pomocníky na organizaci mnoha akcí. 

Inzerát

V případě zájmu a podrobnější informace pište na simon.fic@kotra.cz

Sociální pracovník/pracovnice referátu sociální práce

Městská část Praha 10 vypisuje výběrové řízení na pozici sociální pracovník/pracovnice referátu sociální práce v oddělení sociální práce v Odboru sociálním ÚMČ Praha 10. 

Více informací o pozici naleznete zde.

V případě zájmu o tuto pozici k přihlášce připojte strukturovaný životopis, výpis z evidence Rejstříků trestů a ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání do 10. října 2018

Koordinátor/Koordinátorka vzdělávacích projektů

Prague Security Studies Institute (PSSI) hledá do svého týmu nového člena na pozici koordinátor/koordinátorka vzdělávacích projektů. 

Požadují

 • výbornou znalost českého a anglického jazyka
 • zájem o mezinárodní bezpečnostní témata
 • samostatnost, zodpovědnost, kreativitu a schopnost pracovat v týmu
 • výborné komunikační a organizační schopnosti
 • zkušenost s organizací vzdělávacích projektů v neziskových organizacích výhodou

Nabízejí

 • zajímavou a inspirativní práci v předním českém think tanku
 • prostor pro uplatnění vlastních nápadů a kreativity
 • odpovídající finanční ohodnocení
 • flexibilní pracovní doba (cca 20 hod./týdně)
 • účast na uzavřených akcích a možnost podílet se na dalších projektech PSSI

V případě zájmu pošlete strukturovaný životopis i motivační dopis v AJ na ditmar@pssi.cz do 23. září 2018.

PEPR Consulting - PR manager

Společnost PEPR Consulting, konzultační a PR agentura, hledá nové kolegy na pozici junior PR manager. Pokud vás zajímá komunikace, média, sociální sítě a svět kolem, přidejte se k nim! 

Agentura nabízí flexibilní pracovní dobu, práci v mladém kolektivu, možnost získat zkušenosti z praxe a seznámit s řadou zajímavých projektů a kampaní.

Pokud máte zájem, pošlete své CV na englis@peprconsulting.cz

Práce s dětmi

Sdružení pěstounských rodin z.s. poptává studenty, kteří by trávili svůj volný čas doučováním dětí z pěstounských rodin. 

Inzerát

V případě zájmu napište na cizkova@pestouni.cz

Studentská porota

Centrum dokumentárního filmu nabízí studentům jedinečnou možnost stát se porotcem. Studenti vysokých škol, kteří se účastnili jihlavského festivalu někdy v minulosti mohou zasednout v porotě sekce První světla, kde soutěží debuty mladých talentů.

Ze zájemců bude vybráno pět studentů – porotců. Každý porotce obdrží zdarma akreditaci typu jury (porota) + 1 akreditaci typu účastník + 2x ubytování v tělocvičně po celou dobu festivalu. K tomu zdarma festivalový katalog pro lepší orientaci v programu a roční členství v CDF, kde můžete i po skončení festivalu sledovat stovky filmů převážně z minulých ročníků Ji.hlavského festivalu. Vybraní porotci budou oznámeni 5. října. 

Podmínky

 • Mít v podzimním semestru 2018 aktivní studium v bakalářském, magisterském nebo doktorském stupni na jakékoli z veřejných či soukromých vysokých škol.
 • Zakoupit si akreditaci jako návštěvník, popř. industry student. Vybraným porotcům bude platba za akreditaci vrácena
 • Zaslat motivační dopis v rozsahu alespoň jedné NS. Z jakého důvodu se chcete stát porotcem?
 • K motivačnímu dopis doplnit Vaše jméno a příjmení, email a telefonní číslo a také přesný název vysoké školy a oboru včetně ročníku, který studujete, a kolikrát jste dosud navštívili MFDF Ji.hlava.
 • Vše zaslat na email porota@c-d-f.cz nejpozději do středy 26. září do půlnoci.

Stáž v INEX-SDA

Nezisková organizace INEX-SDA vypisuje výběrové řízení na čtyřměsíční stáž do PR sekce. Předpokládaný začátek stáže je na začátku října 2018

Požadavky a další užitečné informace o stáži naleznete zde

Zaujala vás tato nabídka? Pošlete stručný motivační dopis do 16. září 2018. Obratem obdržíte malý úkol k vypracování a vybraní uchazeči/ky budou pozvání na ústní pohovor.

Nabídka stáží pro studenty

Institut pro politiku a společnost nabízí studentům stáž hned na několika pozicích: 

 1. stážista/tka dotačního a grantového týmu
 2. stážista/tka komunikačního týmu

 3. stážista/tka analytického týmu

 4. stážista/tka projektového týmu

 5. stážista/tka grafické podpory a fotograf

Pokud máte o některou z pozic zájem, více informací zjistíte zde

Nabídka pro absolventy

Společnost GRANT Garant s.r.o., specializující se na poradenství při formulaci, přípravě a administraci mezinárodních vědeckých projektů a projektů financovaných ze Strukturálních fondů zaměřených na výzkum a inovace, nabízí absolventům dvě pozice: 

V případě dotazů se obraťte na email info@grant-garant.cz

Nabídka práce

SAP Ariba nabízí studentům práci jako Adoption Services Associate. Jedná se o práci na DPČ s ohodnocením 150kč/hod. 

Více informací

V případě zájmu nebo jakýchkoliv otázek pište na sarka.fischerova@sap.com

Stáž pro studenty v České televize

Česká televize nabízí v rámci svého programu Akademie studentům stáž v Redakci plánování a analýz. Pokud jste studentem vysoké školy a máte všeobecný přehled a zájem o zpravodajství, je stáž určena právě vám. Nemusíte být ani studentem žurnalistického oboru (i když to je výhodou). Dvouměsíční stáž bude zahájena 5. listopadu 2018

Více informací naleznete zde

Své přihlášky můžete zasílat do 8. října 2018.

Stáž v redakci Seznam Zpráv

V redakci Seznam Zpráv se zakládá nový tým. Bude se jmenovat Sherlock a bude ověřovat informace, vyvracet mýty a nepravdy, připravovat rešerše, psát články, vysvětlovat a analyzovat. A Vy můžete být jeho součástí.

Podrobné informace naleznete zde

Životopisy a vaše přibližné časové možnosti posílejte na barbora.prudilova@seznam.cz

Redaktor domácího zpravodajství Blesk Zprávy

Redakce Blesk Zprávy hledá nového kolegu pro domácí zpravodajství. Jedná se o pozici na HPP s pěti týdny dovolené a řadou dalších benefitů, ale především o příležitost zpracovávat zajímavá témata a přinášet příběhy, kterými je Česko protkané.

V případě zájmu zašlete své CV na e-mail jan.kalal@cncenter.cz.

Junior start-up projekťák

Start-upový projekt nula s.r.o. hledá nového kolegu na pozici Projektový manažer. Hlavním požadavkem je schopnost člověka a touha prosadit své zkušenosti, dovednosti a nápady, zkrátka někoho kdo bude vědět, co dělá.

Více informací naleznete zde

Práce na Ministerstvu životního prostředí

Ministerstvo životního prostředí vypisuje výběrové řízení na služební místo Ministerského rady v odboru politiky životního prostředí a udržitelného rozvoje (oddělení udržitelného rozvoje).  Předpokládané datum nástupu je 1. listopadu 2018. 

Více informací o průběhu výběrového řízení zde

Své žádosti podávejte do 11. září 2018

Nabídka práce v CzechInvest

Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest nabízí čerstvým absolventům dvě pozice: 

Projektový manažer do Oddělení strategických projektů - do 31. srpna 2018

Projektový manažer do Oddělení AfterCare - do 9. září 2018

 

Nabídka stáže - Evropská komise

V rámci projektu stáží do hlavních institucí EU vyhlašuje Evropská komise výběrové řízení na pětiměsíční stáž (březen-červenec 2019). Podmínka účasti na stáži je alespoň bakalářský diplom, znalost dvou oficiálních jazyků EU a zároveň dobrá znalost angličtiny, němčiny či francouzštiny.

Podrobné informace o stáži naleznete zde

Přihláška na stáž

V případě zájmu uveďte v přihlášce vámi preferované generální ředitelství podle svého zaměření a vyplňte detailní údaje o svém vzdělání, předchozích zkušenostech a jazykových dovednostech. Přihlášku je nutné zaslat do 31. srpna 2018

 

Redaktor/ka na iRozhlas.cz

Zpravodajský server Českého rozhlasu iRozhlas.cz hledá do týmu nového kolegu. Naučíte se pracovat s fotografiemi, redakčním systémem i tiskovými agenturami, vyzkoušíte si práci se sociálními sítěmi, ale zároveň budete pořizovat i klasické rozhovory. 

Více informací naleznete zde

V případě zájmu zašlete svůj životopis spolu s motivačním dopisem na adela.krapkova@rozhlas.cz do 30. září 2018

Nabídka dlouhodobé brigády

Nezisková organizace BAREVNÝ SVĚT DĚTÍ, z. s. hledá vhodné posily do týmu Programů pro děti v pěstounské péči na pozici Vedoucí programů pro děti. Náplní práce bude vytváření a zajišťování programů a akcí pro děti, práce s dětmi vyrůstajícími v pěstounské péči aj. 

Inzerát

V případě zájmu zašlete své CV s fotografií a krátký motivační dopis a zajímavý tip na výlet na programyprodeti@barevnysvetdeti.cz nejpozději do 7. září 2018.

Volná místa na Ministerstvu průmyslu a obchodu

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlašuje výběrové řízení na dvě služební místa jako ministerský rada v oddělení mezinárodní spolupráce v energetice. Předpokládaná doba nástupu je září 2018. Místem výkonu je Praha. 

Více informací o nabídce naleznete zde

V případě zájmu zasílejte své přihlášky do 22. srpna 2018

Koordinátor pro vědu a výzkum (ARCHIP)

Rektorka mezinárodní vysoké školy Architectural Institute in Prague (ARCHIP) se sídlem v Praze (Poupětova 3) vypisuje výběrové řízení na pozici Koordinátora pro vědu a výzkum (pracovní poměr, možnost zkráceného úvazku). Pracovní náplní je především koordinace a definice výstupů vědecko-výzkumné činnosti a publikačních aktivit školy. Koordinátor je v přímé řídící působnosti rektorky školy. Předpokládaný nástup je během zimního semestru 2018. Přihlášky zasílejte nejpozději do 15. září 2018 na e-mail info@archip.eu.

Podrobné informace

Projektový asistent / projektová asistentka se zaměřením na Čínu

Výzkumné centrum AMO hledá projektového asistenta / projektovou asistentku se zaměřením na Čínu. 

Náplň

 • spolupráce na realizaci mezinárodních výzkumných a advokačních projektů zabývajících se česko-čínskými vztahy a čínskou zahraniční politikou, které budou probíhat od září 2018 do června 2019
 • vyhledávání a třídění informací v databázích, analýza dat, správa kontaktů s partnerskými organizacemi, spolupráce na vytváření obsahu projektů, prezentace výsledků projektů v médiích a na odborných fórech (včetně zahraničí)
 • práce je vhodná zejména pro doktorandy nebo pokročilé magisterské studenty v oborech mezinárodní vztahy, evropská studia, asijská studia, politologie, bezpečností studia nebo žurnalistika

Očekáváme

 • nadstandardní znalost a zájem o českou zahraniční a domácí politiku a česko-čínské vztahy
 • vynikající znalost českého a anglického jazyka (slovem i písmem), jazyky balkánského regionu výhodou
 • vynikající analytické schopnosti
 • zvídavost, vytrvalost, kreativitu a diskrétnost
 • pečlivost a dodržování zadaných termínu
 • schopnost samostatně a rychle pracovat
 • ochotu cestovat
 • zkušenosti s vystupováním v médiích výhodou

Více informací naleznete zde.

V případě zájmu pošlete své CV na e-mail ivana.karaskova@amo.cz do 24. srpna 2018.

22 % K ROVNOSTI

Láká vás vytvářet a uvádět v život politiku, která bude mít skutečný dopad na život Čechů a Češek? Bavilo by vás koordinovat expertní tým, komunikovat s různými aktéry politik a společně bojovat s problémem nerovného odměňování žen a mužů?

Ministerstvo a práce a sociálních věcí hledá do svého projektu 22 % K ROVNOSTI nového odborného garanta či novou garantku na 0,5 pracovní úvazek (20 hodin týdně).

Na starosti byste měl/a jednu z aktivit projektu, jejímž cílem je začleňovat hledisko rovnosti žen a mužů do činností úřadů práce a pilotovat a ladit k tomuto již vzniklou metodiku.

Do všeho potřebného vás rádi zasvětíme, sám/sama na to určitě nebudete!

Samozřejmostí je pružná pracovní doba, možnost home office, flexibilního uspořádání pracovních dnů, služební mobil, stravenky, příspěvky na kulturní či sportovní vyžití, 5 sick days a 10 dní dovolené, 12. platová třída a práce v centru města (Praha 5, Smíchov).

Práce je vhodná i pro končící Mgr. studenty a studentky či absolventy a absolventky.

Více informací

V případě zájmu se prosím obracejte na: kristyna.hondlikova@mpsv.cz.

Office asistent/ka v marketingu

Společnost AuroGenio hledá do svého týmu nového člena na pozici office asistent/ka v marketingu. Předpokladem pro získání pozice je dobrá znalost německého jazyka. 

Více informací

V případě zájmu zasílejte svůj životopis na info@aurogenio.com

Časopis Squashrevue

Časopis Squashrevue hledá do svého týmu redaktora. Jedná se o nenáročnou práci, časopis vychází jednou ročně. 

Více informací

Business Analyst for letgo

OLX is looking for a Business Analyst for the Central European letgo team (Czech Republic, Croatia, Slovenia) who will work directly with the Central Europe General Manager for letgo – the fastest growing mobile marketplace to buy and sell locally. The position is suitable for students and it is based in Prague.

More information

Referent bezpečnosti státu na MV ČR

Ministerstvo vnitra hledá vhodného kandidáta či kandidátku do odboru azylové a migrační politiky na pozici Referent bezpečnosti státu v oddělení věnující se tematice schengenské spolupráce. Pozice zahrnuje též pracovní cesty spojené s jednáními v Radě EU a Evropské komisi. Předpokládaný nástup k 1. říjnu 2018. Nabídku společně se strukturovaným životopisem zasílejte do 19. srpna 2018 na e-mailovou adresu jiri.celikovsky@mvcr.cz

Inzerát

Asistent/ka - recepční v ENERGO-PRO

ENERGO-PRO hledá pro dlouhodobější spolupráci asistenta/ku – recepční (zkrácený úvazek, práce 4 dny v týdnu).

Inzerát

Marketing pro honeybee s.r.o.

Start-up firma honeybee s.r.o. hledá kolegu/kolegyni na pozici marketingového a obchodního asistenta/asistentky pro novou aplikaci, kterou uvádí na trh. Náplní práce je kontaktování nových klientů, osobní jednání s klienty a administrativa s tím spojená.

Požadavky: student/ka či absolvent/ka VŠ, komunikativní, pečlivý/á, loajální, domluví se anglicky a/nebo německy. Dobré platové ohodnocení, flexibilní pracovní doba a profesní rozvoj.

V případě zájmu se obraťte na eva.tripska@honeybeesro.cz nebo tel. 725 447 558. 

Sportovní redaktor ČTK

Česká tisková kancelář hledá 2 externí spolupracovníky na pozici redaktor pro zahraniční fotbalové soutěže. Jedná se o práci zejména o víkendech v délce zhruba desetihodinové směny v redakci. Náplní práce by bylo sledování zahraničních fotbalových lig, vytváření výsledků, tabulek a zpráv. V případě většího počtu zájemců je možnost domluvit se i na praxích. Pro více info kontaktujte Mgr. Davida Švába, fotbalového zpravodaje ČTK, na e-mailu svab@ctk.cz nebo tel. 602 532 624. 

Stáž v Bruselu

CEBRE (Česká podnikatelská reprezentace při EU v Bruselu) nabízí 2 místa na pracovní stáže v Bruselu v termínu září 2018 až leden 2019.

Přihlášky do výběrového řízení zasílejte mailem na adresu tomas.hartman@cebre.cz

Inzerát

Stáže pro studenty

Projekt Cesta pro mladé nabízí studentům stáže ve firmách po celé ČR. Stáže jsou pro studenty posledních 4 semestrů a jsou v mnoha oborech a na různých pozicích.

Více informací