Irena Kalhousová získala Cenu Miloslava Petruska za reprezentaci a propagaci UK

Rektorka Univerzity Karlovy prof. Milena Králíčková předala v den oslav založení nejstarší české univerzity Ceny Miloslava Petruska za reprezentaci a propagaci. Za dlouhodobý rozvoj třetího pilíře univerzity prostřednictvím svých aktivit v médiích, účasti na veřejných diskuzích a přednáškové činnosti na středních školách ji získala dr. Irena Kalhousová, ředitelka Herzlova centra izraelských studií UK.

Za podporu studentské popularizační činnosti a její rozvoj cenu obdrželo podcastové studio Kampus Hybernská a Filip Liška, absolvent Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK.

Původně Cena za prezentaci byla na Univerzitě Karlově poprvé udělená v roce 2007. O šest let později byla pojmenována po emeritním děkanovi FSV UK a emeritním prorektorovi UK jako Cena Miloslava Petruska za prezentaci. V roce 2022 byl statut ceny upraven a vznikla Cena Miloslava Petruska za reprezentaci a propagaci. Ocenění je každoročně udělováno za pozitivní počin, který má významný dopad na vytváření pozitivního obrazu vnímání UK v široké veřejnosti a který výrazně plní takzvanou třetí roli univerzity.

Oceněným srdečně gratulujeme.