Matěj Prášil získal prestižní Brussels Institute for Geopolitics 2023 Essay Prize

Rektorka UK a Luuk van Middelaar u sochy Karla IV.

Univerzita Karlova a  Brussels Institute for Geopolitics (BIG) s radostí oznamují vítěze prestižní 2023 Essay Prize. V náročném výběrovém řízení bylo ocenění uděleno Matěji Prášilovi z Fakulty sociálních věd.

Matěj Prášil byl oceněn za vynikající esej na otázku Kteří partneři na „globálním jihu“ jsou pro Evropskou unii nejstrategičtější a proč? Prokázal nejen výjimečné akademické schopnosti, ale také  své zaměření na oblast geopolitiky a evropských záležitostí a nyní bude mít jedinečnou příležitost strávit šest měsíců jako výzkumný asistent v Brussels Institute for Geopolitics.

Více si můžete přečíst zde.

Matěj Prášil stojící před budovou FSV UK v Jinonicích

Text a fotografie: UK Forum