Pozvánka na vernisáž výstavy Berlín – hlavní město vědkyň

vernisáž

Pozvánka na vernisáž výstavy Berlín – hlavní město vědkyň

Zveme vás na vernisáž výstavy Berlín – hlavní město vědkyň, kterou spolupořádá DAAD Česká republika, Goethe Institut a Univerzita Karlova s cílem přispět ke stále aktuálnímu tématu „ženy ve vědě“ a podnítit zájem nejen akademické veřejnosti o toto téma. Vernisáž proběhne 13. května 2024 v Karolinu (Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1). Podrobnosti včetně programu naleznete zde.

Výstava představuje ženy, které se kdysi vzepřely všem překážkám a vydláždily cestu mnoha dalším generacím úspěšných vědkyň. Seznamte se s vědkyněmi, které měly nebo stále mají významný vliv na výuku, výzkum a na město Berlín. Zjistěte více o jejich životě, práci a úspěších. Více než sto let poté, co byl oficiálně povolen zápis první studentky ke studiu, se Berlín může chlubit tím, že je hlavním městem vědkyň: město má největší podíl profesorek v Německu a celkem v něm působí více než 15 000 vědkyň, od doktorandek až po rektorky univerzit. Více informací o výstavě naleznete zde.

Účast potvrďte na e-mailu team@daad.cz do 6. 5. 2024.