Stránka Univerzity Karlovy k AI

AI

Stránka Univerzity Karlovy k AI

Univerzita Karlova spustila stránku s informacemi o AI ve výuce a výzkumu. Najdete na ní stanovisko UK k AI a dále doporučení pro vyučující, studenty i výzkumné pracovníky, které vytvořila pracovní skupina pro AI.

Organizace prg.ai a Univerzita Karlova založily skupinu, která ve světle pokroku na poli umělé inteligence připraví české vzdělávání na nevyhnutelné změny. Smyslem skupiny je nacházet odpovědi na výzvy spojené s rozšířením AI, aktuálně pak s velkými jazykovými modely (včetně široce diskutovaného nástroje ChatGPT).

V rámci skupiny spolupracují zástupci Univerzity Karlovy, Masarykovy univerzity, Českého vysokého učení technického, Západočeské univerzity v Plzni, Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, Univerzity Palackého v Olomouci, Národního pedagogického institutu, Smíchovské průmyslové střední školy, AI Dětem, 42 Prague a dalších institucí.