Aktuality z programů Horizont Evropa

INFO SESSIONS k unijním programům

První setkání bude 30. dubna 10:30-12:30 online, a to na téma Horizont Evropa: MARIE SKŁODOWSKA-CURIE ACTIONS (Představení grantového programu MSCA se zaměřením na: Doctoral Networks / Postdoctoral Fellowships / COFUND). Info Sessions jsou určené pro akademické i administrativní pracovníky. Přihlašování probíhá přes Vzdělávací portál UK.

MSCA Postdoctoral Fellowships - je vědecko-výzkumný program pro postdoktorandy (max. 8 let po obdržení PhD). Jedná se o individuální granty.
Doctoral networks - Sítě pro doktorandy jsou tzv. školící a mobilitní akce - o granty žádá konsorcium partnerů (min. 3 univerzity, výzkumné instituce apod.) Každý z partnerů v konsorciu musí zaměstnat alespoň jednoho VP (doktoranda či doktorandku) a zajistit supervizi. Jedná se o granty řešené v rámci konsorcia partnerů.