Konference ECPR na Hollaru

ecpr

Konference ECPR na Hollaru

Od 4. do 8. září 2023 proběhne na Univerzitě Karlově ECPR General Conference, organizovaná Institutem politologických studií FSV UK. Jedním z míst konání je i budova Hollar. Konference se zúčastní 2400 vědeckých pracovníků, doktorandů, akademiků a dalších. Pro aktuální informace a program konference navštivte ECPR General Conference.

Evropské konsorcium pro politický výzkum (European Consortium for Political Research) je klíčovou evropskou asociací sdružující akademické instituce, výzkumníky a studenty v oblasti politologie a mezinárodních vztahů. Její výroční konference (ECPR General Conference), jejíž organizací je vždy pověřena konkrétní univerzita nebo vysoká škola, patří k největším a nejvýznamnějším ve výzkumu politiky na světě.

IPS FSV UK pořádal tuto konferenci již v roce 2016. Tehdy se jednalo o druhou největší konferenci v historii organizace, kterou navštívilo téměř 2 000 odborníků z 50 zemí. Ti zde prezentovali 1 926 článků v rámci 463 panelů a 67 sekcí.

Projekt je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy.