Přihlášky na seminář prestižní sítě Europaeum

europaeum

Přihlášky na seminář prestižní sítě Europaeum

Nyní je možné se přihlašovat na seminář prestižní sítě Europaeum, který se zaměřuje na tvorbu politiky v Bruselu. Tento ročník se zabývá důležitými volbami, které proběhnou v roce 2024 nejen v Evropě, ale na celém světě a jejich výsledky mohou mít na Evropu a její demokratické procesy významný dopad. Součástí programu budou návštěvy Evropské komise a Evropského parlamentu a rozhovory a diskuze s vrcholnými představiteli těchto institucí a analytiky, kteří se zabývají politickým vývojem a reakcí společnosti na něj.

Europaeum vybere pro tento seminář 20 studentů magisterského či doktorského programu z členských univerzit této sítě. Úspěšným kandidátům bude poskytnuto bezplatné ubytování (může jít o ubytování ve sdíleném dvoulůžkovém pokoji) a budou jim hrazeny přiměřené cestovní náklady v rámci Evropy.

Přihláška zájemců by měla obsahovat jednak vyplněný Europaeum formulář, stručný životopis, motivační dopis (max. 500 slov) a doporučující dopis od supervizora či akademického poradce. Zájemce může rovněž předložit návrh na příspěvek, který by měl obsahovat krátký abstrakt k navrhovanému příspěvku (max. 500 slov).

Více informací k semináři i samotné přihlášce naleznete ZDE.

Přihlášky je třeba zasílat na e-mailovou adresu: applications@europaeum.org. Uzávěrka přihlášek je 24. května 2024.