Přihlaste se do kurzu Aliance 4EU+ Urban Health Case Challenge

Urban Health Case Challenge

Přihlaste se do kurzu Aliance 4EU+ Urban Health Case Challenge

Urban Health Case Challenge (UHCC) je v rámci Aliance 4EU+ organizována třetím rokem, letošním tématem je „Obezita v městském prostředí“. Obezita je jednou z hlavních civilizačních výzev naší doby. Podle WHO je obezita „často výsledkem environmentálních a společenských změn spojených s rozvojem a nedostatkem podpůrných politik v odvětvích, jako je zdravotnictví, zemědělství, doprava, městské plánování, životní prostředí, zpracování potravin, distribuce, marketing a vzdělávání“. Společně se svým týmem budou studenti pracovat na řešení dané případové otázky týkající se jednoho z těchto vztahů.

Kurz se skládá ze čtyř online přednášek (začíná se 15. listopadu), kde se studenti seznámí s různými náhledy na dané téma. Případová výzva bude mít podobu fyzického osobního workshopu ve Varšavě od 9. do 12. prosince 2023.

První den se vyhlásí konkrétní výzva, na které budou týmy studentů pracovat tak, aby ji vyřešili kreativně a inovativně s odkazem na znalosti v oboru. Účastníci budou proškoleni v řešení problémů i v prezentaci výsledků a řešení.

Poslední soutěžní den týmy představí svá řešení mezinárodní porotě složené z odborníků a následně dostanou zpětnou vazbu. Vítězný tým bude mít příležitost uvést svůj navržený nápad do praxe.

Kurz je organizován na Přírodovědecké fakultě, je otevřen studentům všech fakult. Kurz je ohodnocen 3 ECTS, studenti doktorských programů mohou se svými vedoucími jednat o zapsání do individuálního studijního plánu.

Deadline pro přihlašování je 15. října.

Informace k přihlašování a kurzu:

• Zájemci posílají přihlášku na adresy: julie.hubenakova@ruk.cuni.cz a sykora@natur.cuni.cz. Součástí je jméno studenta a identifikační číslo, fakulta, studijní program a stupeň a stručná motivace v 10 větách
  • Kurz je hodnocen 3 ECTS
  • Kód kurzu v SIS: MZ340A01
  • Výjezd do Varšavy je hrazen stipendiem na krátkodobou mobilitu

Veškeré podrobnosti naleznete zde.

poster